„Sveiks svieteli margs“

Penktadienį, sausio 24 d., Drąsučių mokykloje viena valanda paskirta gimtajai kalbai. Klasės valandėlės metu buvo surengta viktorina ,,Sveiks, svieteli, margs“ . Renginyje dalyvavo penkios mišrios komandos iš 5 – 10 klasių. Mokiniams reikėjo parodyti savo žinias iš literatūros ir lietuvių kalbos.

Kadangi 2014-ieji metai yra paskelbti Kristijono Donelaičio metais, prieš kiekvieną klausimą buvo pateikta šiek tiek informacijos apie lietuvių grožinės literatūros pradininką. Nors daugeliu iš mūsų K.Donelaitis atrodo seniai užmirštas ir neįdomus, visai smagu buvo sužinoti, kad jis ne tik sukūrė ne tik garsiąją poemą „Metai“ bei pasakėčias. Prisiminėme, kad poetas buvo gabus visų galų meistras: gamino barometrus, net fortepijoną, labai rūpinosi gimtąja lietuvių kalba.  Mokiniai sužinojo apie šios garbingos asmenybės gyvenimą,  jo nuopelnus Lietuvai, sužinojo kiek ir kokiomis kalbomis išleista garsioji poema ,,Metai“.

Žaidimas vyko dviem etapais. Pirmajame etape buvo užduodami klausimai iš literatūros. Kadangi komandos buvo mišrios, klausimai taip pat parinkti iš įvairių klasių kurso, todėl pasireikšti galėjo ir maži, ir dideli. Klausimai privertė prisiminti ir kitus senosios lietuvių raštijos kūrėjus: Martyną Mažvydą, Mikalojų Daukšą.

Antrajame etape klausimai buvo užduodami iš lietuvių kalbos, daugiausia iš gramatikos. Šiame etape  ir paaiškėjo kas moka, o kas nemoka taisyklingai rašyti lietuvių kalba. Buvo ir linksmų klausimų. Daugeliui viktorinos dalyvių patiko ne tik nustatyti, kokia kalbos dalis yra ilgiausias lietuviškas žodis, bet ir pasidomėti ilgiausiu žodžiu Anglijoje bei JAV, paspėlioti, kurie lietuviški žodžiai galėtų būti vartojami dažniausiai.

Komandų atsakymus vertino trijų žmonių komisija, sudaryta iš mokyklos direktorės, pavaduotojos ir lietuvių kalbos mokytojos. Viktorina baigėsi penktosios komandos pergale, o nugalėtojų komandos narių laukia puikus prizas – 10-ukai iš lietuvių kalbos.

• P1240747
  • P1240748