Šešiolika žinių mūšių

Mūsų mokyklos 5 – 10 klasių moksleiviai pažymėjo Vasario 16 – osios šventę, dalyvaudami žinių ir mąstymo „Protų ringe“. Aštuntokės Guoda ir Kamilė poeto J. Aisčio eilėmis perteikė Lietuvos prasmę, išreikštą Lietuvos Nepriklausomybės Akte. Moksleiviai sudarė penkias spalvų komandas, kurių generolams patikėta suderinti dalyvių nuomones ir pateikti atsakymą. Dalyviai varžėsi šešiolikoje „protų  mūšių“ keturiuose turuose pateiktais klausimais ir užduotimi. Pažintinio žaidimo esmė buvo ne tik turimų žinių pasitikrinimas, bet ir išmąstyti užduoties atsakymą. Žinios dalyvius vedžiojo nuo Drąsučių, Europos iki Himalajų, supažindino su rajono meru A. Gaubu ar Karaliaus Mindaugo šeima. Ketvirtojo turo užduotis buvo „Tautiškos giesmės“ dėlionė, kurią reikėjo surinkti iš 19 dalių.

Konkurse geriausiai sekėsi „Žaliąjai“ – lietuviškos gamtos – komandai su generole Airida. Vienu tašku atsiliko „Juodoji“ – Lietuvos žemės – komanda su generole Aurelija. Minimaliai tretieji – saulėtoji – „Geltonoji“ komanda su generole Roberta. Tačiau ir „Mėlynoji“ bei „Raudonoji“ komandos vertos pilietiškos dvasios riterių vardo, nors ir surinkusių šiek tiek mažiau taškų.

Apibendrintant, galima pasidžiaugti, kad mokiniai žino savo šalies praeitį ir dabartį, jos asmenybes, gimtinę. Ir jie visi drauge – ateities Lietuvos piliečiai.

• P2140758
  • P2140759