„Padovanok savo šypseną Europai“

Šiaulių rajono Drąsučių mokyklos 40 mokinių kartu su mokyklos direktore Danute Petkiene ir dar trim mokytojom vyko į Vilnių. Ekskursijos pagrindinis tikslas buvo sudalyvauti akcijoje „Padovanok savo šypseną Europai“.

Tą dieną Simono Daukanto aikštėje susirinko apie 1000 moksleivių iš 40 Lietuvos mokyklų. Jie vis dalyvavo akcijoje, skirtoje paminėti Lietuvos narystės ES dešimtmetį. Susirinkusieji pasipuošė mėlynomis kepuraitėmis ir suformavo ES „gyvąją“ vėliavą. Akcijoje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pirmiausia ji pasveikino visus dalyvius, o tada stojo į mokinių gretas. Drąsutiškiai labai džiaugėsi galėję po renginio nusifotografuoti su Lietuvos Respublikos Prezidente.

Akcija „Padovanok savo šypseną Europai“ buvo ne vienintelis kelionės tikslas. Ekskursijos dalyviai pasinaudojo proga ir aplankė Karo technikos muziejų. Jame eksponuojami Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžiai, atspindintys laikotarpį nuo 1990 m. iki šių dienų. Mokiniai pamatė motociklų, pabūklą, katerį, šarvuočių, mažųjų visureigių, benzinvežių, tankų, o labiausiai sužavėjo tie eksponatai, kuriuos galėjo paliesti, apžiūrėti iš vidaus.

Važiuojant iš Karo technikos muziejaus mokyklos direktorė pasiūlė užsukti į Belmontą. Diena pasitaikė ypatingai graži, tad buvo smagu pasivaikščioti ir pasigėrėti nuostabia gamta ir preciziškai tvarkoma teritorija. Mokiniai čia ilsėjosi, fotografavosi.

Ekskursijos dalyviai ne tik Belmonte galėjo mėgautis gražiai sutvarkyta teritorija, bet ir Bernardinų sode. Čia visus sužavėjo iš augalų suformuotas Vyčio simbolis. Mokiniai vaikščiojo po sodą ir džiaugėsi, kad ir miesto žmonės turi galimybių pabėgti nuo gatvių triukšmo, ramiai pasėdėti, pabendrauti.

Paskutiniai aplankyti drąsutiškių objektai buvo Gintaro figūrų muziejus ir Šiuolaikinio meno centras (ŠMC). Pastarajame mokiniai ypatingai susižavėjo Dariaus Žiūros paroda „SWIM“.

Aplankę visus numatytus muziejus, parkus, parodas, sudalyvavę akcijoje, Drąsučių mokyklos mokiniai pajudėjo namo. Važiuodami visi dalinosi įspūdžiais ir džiaugėsi išnaudota proga pasivaikščioti po sostinę.

• IMG_0327 Small
  • P1010700 Small