Profesinio veiklinimo išvyka į Šiaulius

Drąsučių mokyklos 5-10 klasių mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo išvykoje. Kelionės metu mokiniai buvo supažindinti su profesinėmis galimybėmis keturiose Šiauliuose veikiančiose įmonėse. 5-8 klasių mokiniai apsilankė UAB „Venta LT“ , UAB „Baltik Vairas“, 8-10 klasių mokiniai apsilankė UAB „Splius“, UAB „Kalvis“.

Gamyklose mokiniams buvo suteikta galimybė iš arti stebėti gamybos procesą. Įmonių darbuotojai papasakojo įkūrimo istoriją, kokių specialybių žmonių reikia jų įmonėms.

UAB „Venta. LT“ –  kėdžių ir stalų iš natūralaus medžio masyvo gamybos ir eksporto įmonė. Mokiniai sužinojo, kad kėdės gaminamos iš ąžuolo, buko, uosio, riešuto, beržo medienos. Galėjo stebėti įvairias technologines operacijas: obliavimą, frezavimą, gręžimą lenkimą, klijavimą. Apdailos atlikimą naudojant aliejų, laką dažus, emalį.

Sužinojome, kad ,,Baltik Vairas“- didžiausia dviračių gamykla Šiaurės Europoje, gaminanti modernius, išskirtinės kokybės ir rafinuoto dizaino dviračius nuo 1948 metų. Mokiniai susipažino su dviračiu gamybos procesu, staliaus, frezuotojo, suvirintojo, technologo, apdailininko, dažytojo profesijomis.

Sužinojome, kad UAB „Kalvis" viena iš didžiausių įmonių Šiaulių mieste. Įmonė gamina buitinius kuro katilus, skirtus buitinių , administracinių , visuomeninių ar nedidelių gamybinių patalpų šildymui.
Vyresnių klasių mokinių grupė lankėsi ir UAB "S Plius". Čia sužinojome nuo ko prasideda žurnalisto darbo diena, kokių savybių reikia turėti norint tapti žurnalistu. Lankėmės filmavimo studijoje, montažinėje. Mokiniams buvo parodyta, kaip reikia skaityti žinias. Norintys galėjo išbandyti žinių vedėjo kėdę. Tie, kurie pabandė skaityti žinias, pripažino, jog tai pakankamai sudėtinga.
Profesinio veiklinimo išvyka į Šiaulius patiko visiems mokiniams, grįžome laimingi ir pilni įspūdžių.

Drąsučių mokyklos biologijos mokytoja Rasma Turauskienė