Smurtui ir patyčioms – Ne.

Apie smurtą ir patyčias šiandien vis dažniau ir dažniau kalbama. Kasdien apie tai rašoma spaudoje, rodoma televizijoje. Smurtas egzistuoja ne tik gatvėse, mokykloje, jis demonstruojamas videofilmuose, žurnaluose ir net kompiuteriniuose žaidimuose.

Nors dauguma vaikų auga laimingose šeimose, yra rizikos grupės vaikų, kurie patiria smurtą savo namuose, mokykloje, bendruomenėje.

Smurtas ir patyčios yra ta problema, kuri turi rūpėti visiems, nepriklausomai, ar mes esame tėvai, mokytojai ar vaikai. Mūsų visų tikslas - sustabdyti grėsmę ir sukurti saugią aplinką. Siekiant užkirsti kelią smurtui ir patyčioms, Šiaulių rajono Drąsučių mokykloje buvo organizuota konferencija ,,Patyčioms – Ne“.

Konferencijoje dalyvavo Šiaulių rajono Drąsučių, Dirvonėnų, Raudėnų mokyklos - daugiafunkcinio centro mokiniai ir mokytojai.

Mokiniai skaitė pranešimus apie patyčių formas, draugišką ir saugią bendruomenę, internete esančių duomenų saugumą ir konfidencialumą. Konferencijos dalyviai kalbėjo apie patyčių problemas literatūros kūriniuose, knygų terapiją.

Drąsučių mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio nariai suvaidino siužetą patyčių tema. Toliau vyko darbas grupėse ir diskusija. Konferencijos dalyviai pristatė siūlymus ir pateikė rekomendacijas, kaip galima gyventi kitaip, be patyčių ir smurto.

Konferencijos apibendrinimo metu nusprendėme skatinti gerą elgesį, mokytis gyventi be patyčių ir smurto, nuolat stabdyti grėsmę ir kurti saugią aplinką.