„Atminties keliu“

Rugsėjo 23-oji diena žymi 75 metų atkarpą, žyminčią „Galutinio sprendimo“ akciją. Vokietijos vykdyta politika, Vilniuje sunaikino įkurtą žydų getą, kartu su tūkstančiais vyrų, moterų ir vaikų.

Neaplenkė karo žiaurumai ir mūsų krašto. Padarbų miške sušaudyta apie 180 vyrų. Šiai dienai pažymėti ne pirmi metai, mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja akcijoje ,,Atminties kelias" kurios metu prisimenama žydų tautos tragedija - SHOAH - holokaustas. KURSHAN taip žydų tautybės žmonės vadino Kuršėnus, aplinkinių teritorijų centrą.Tokius pavadinimus mokiniai užrašė ir ant lauko akmenų, tokia tradicija išsiskiria ši tauta. Riedulių atminimo ženklai papildė paminklinę vietą Padarbų miške. Kelis šimtus metrų aštuntokai, devintokai ir dešimtokai pražygiavo pėstute, tarsi pajusti ir suprasti, ką mąstė ir jautė myriop varomi mūsų kaimynai žydai.

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja ir kitose pilietinėse, istorijos sukaktis pažyminčiose veiklose. Pavasarį vyko netradicinės istorijos pamokos prie geležinkelio stotyje esančio paminklo paminėti didžiausią 1948 m. lietuvių trėmimo operaciją.

Mokytojas Arvydas Ščipokas