Mokyklinis projektas „Saugesnis internetas. Būk Interneto Genijus“

Pasaulinės pandemijos metu internetas tapo kasdiene priemone kiekvienam iš mūsų – mokomės, dirbame, bendraujame. Tačiau, šalia visų gerų dalykų, virtualioje erdvėje slypi ir kita, tamsioji, interneto pusė – žalingas nepilnamečiams turinys, neapykantos kurstymas, asmeninių duomenų naudojimas ir kita.

Lietuvoje Saugesnio interneto savaitė vyko vasario 8–12 d. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Šiemet mūsų mokykloje buvo vykdomas projektas „Saugesnis internetas. Būk interneto Genijus“.

Vasario 8 d. informacinių technologijų pamokų tema – „Būk Interneto Genijus“, 5–10 klasėse vyko mokymai, dalijimasis patirtimi, diskusijos kaip apdairiai elgtis virtualioje erdvėje ir išmokti saugotis joje tykančių pavojų (neatsakinėti į žeminančias žinutes ar laiškus, jokiu būdu neiti į jokius susitikimus su internetiniais draugais, nesakyti savo namų adreso, mokyklos, savo pavardės internetiniams “draugams” ir pan.).

Mokiniams buvo pateiktas internetinis žaidimas „Interland: Būk Interneto Genijus“. „Interlande“ yra keturios karalystės, o įveikus kiekvieną jų mokiniui išduodamas asmeninis diplomas, patvirtinantis jo žinias. Šiuos keturis diplomus kiekvienas mokinys turėjo pateikti prie pamokos temos Classroom platformoje. Tai įrodymas, kad „Esi Interneto Genijus“.

• 20210210_121320
  • Screenshot 2021-02-08 123813