Pirmokų krikštynos

Nepakrikštytas pirmokas - nepilnateisis mokyklos narys. Šiaulių r. Drąsučių mokyklos penktokai, norėdami priimti pirmokėlius į visų mokinių gretas, surengė jiems krikštynas.

Visus krikštynų dalyvius ir liudininkus pritemdytoje klasėje  pasitiko senelė, kuri žvakių šviesoje sekė „Senelės pasaką“. Įvairiais pasakų veikėjais virtę penktokai, paruošė pirmokams įvairių užduočių. Pelenė atsinešė pilną dubenį pupelių sumaišytų su saldainiais ir paprašė pirmokų padėti  juos atskirti. Kiekvienas vaikas rado po tris saldainius. Iš miško glūdumų atbėgęs persivalgęs vilkas pagrasino suvalgyti pirmokėlius, jei šie jo nepalinksmins. Drąsūs pirmokai jo nepabūgę padainavo dainelę „Išėjo tėvelis į mišką“. Kaip sakoma, ir vilkas liko patenkintas, ir pirmokai sveiki. Ant savo šluotos atskridusi ragana išbandė mokinių judrumą. Vaikai šokinėjo per raganos šluotą, o po to dar ir per ją turėjo pralysti. Iš šiuolaikinės pasakos atvykęs slibinų dresuotojas pasikvietė pirmokus padėti primontuoti nulūžusią jo drakono uodegą. Puikiai susidoroję su visomis užduotimis pirmokai kartu su pelėda iškilmingai perskaitė priesaiką ir pasižadėjo ją vykdyti. Darbštuoliai nykštukai kiekvienam pirmokui užkabino po pirmoko medalį ir įteikė pažymėjimą.

Pasidalinti krikštynų įspūdžiais pirmokai, jų mokytoja ir tėveliai susėdo prie krikštynų torto.

Anglų kalbos mokytoja Sigita Puzinienė