Trys zuikiai vienu šūviu

Būrys Šiaulių r. Drąsučių mokyklos mokinių išsiruošė į Lietuvos sostinę. Kadangi važiavome turėdami skirtingų tikslų, pasiekę Vilnių išsiskirstėme trimis kryptimis: akcijos „Darom mokykla 2013“ nugalėtojai pasuko į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro baigiamąjį renginį, projekto „Judėk. Bendrauk. Gyvenk“ dalyviai – į „UNO Park“ pramogas, o likusieji, besidomintys Vilnius istorija ir architektūra, mokytojų lydimi vaikščiojo po sostinę.

„Darom mokykla 2013“ laureatų šventė

Pradėjus Lietuvoje vykdyti akciją „Darom“, prie jos prisijungė ir Drąsučių mokykla. Taigi, jau keletą metų vykdant šią akciją mes tvarkome ne tik mokyklos aplinką, bet ir kaimo teritorijoje esančias apleistas vietas. Visada savo darbą įamžindavome nuotraukose, tik iki šiol neturėjome progos tų nuotraukų parodyti kitiems. Apskritai, projektas „Darom mokykla 2013“ privertė mus į aplinkos tvarkymą pasižiūrėti šiek tiek kitaip. Iš anksto nusprendėme, kad dalyvausime dviejuose siūlomuose nuotraukų konkursuose: „Prieš ir Po“ bei „Netikėtas radinys“. Taigi, tvarkydami kaimo teritoriją stengėmės, kad būtų kuo didesnis skirtumas tarp to, ką radome, ir vaizdo po tvarkymo. Mokinių grupės, kurios dirbo šalia mokyklos esančiame miškelyje, ypatingai stengėsi surasti ir nufotografuoti ką nors netikėto, išskirtinio. Taigi, miškelyje be popieriukų, stiklinių ir plastikinių butelių, radome ir visą kolekciją batų, drabužių, televizoriaus detalių. Netikėti radiniai padėjo mums sėkmingai dalyvauti nuotraukų konkurse, tapome laureatais.

Lietuvos mokinių neformalioje švietimo centre baigiamajame projekto renginyje mūsų mokyklai buvo įteiktas  padėkos raštas už aktyvią ekologinę ir pilietinę iniciatyvą projekte  ,,Darom mokykla 2013“, piniginis prizas -100 Lt vertės kuponas ir vaizdinė medžiaga.

Projekto „Judėk. Bendrauk. Gyvenk“ pramogos

Projekto „Judėk. Bendrauk. Gyvenk“ dalyviai daugiau kaip dvi valandas linksminosi parko trasose. Pradžioje išbandėme lengvesnes, paprastesnes trasas, vėliau vis sunkinome užduotis, rinkomės taką, kur reikia lipti aukščiau, žengti drąsesnius žingsnius. Projekto vadovės specialioji pedagogė I. Labenskienė ir mokytoja M.Puzarienė pasidžiaugė, kad mokyklos vaikai stiprūs ir drąsūs, kad jiems nepritrūksta jėgų atliekant net gana daug ištvermės reikalaujančias užduotis. Pačioms mokytojoms geriausias atlygis – vaikų šypsenos ir džiaugsmu degančios akys. Nespėję nulipti nuo paskutinės trasos jie jau klausinėjo, kada dar važiuosime į panašius nuotykių parkus. Mažesnieji baigę trasą pribėgdavo prisiglausti... Gal dėl to, kad džiaugėsi saugiai pasiekę tvirtą žemę, o gal iš dėkingumo...

Pasivaikščiojimas Vilniaus gatvelėmis

Lietuvos istorija besidomintys mokinai kartu su lydinčiais mokytojais vaikščiojo po sostinę. Diena buvo graži, todėl pamatėme daug. Aplankėme Katedrą, Gedimino pilį, eidami Pilies gatve pasiekėme Rotušę ir Aušros vartus. Grožėjomės šv. Onos bažnyčios gotikinėmis linijomis. Pažinties su Vilniumi pabaigoje apžiūrėjome Valdovų rūmų eksponatus.

Kelionė į žvaigždes

Ekskursijos pabaigoje visos trys grupės susitiko ir patraukė į Planetariumą. Visą dieną sportavus, vaikščiojus ir prikaupus daugybę įspūdžių buvo visai malonu ramiai pasėdėti tamsioje Planetariumo salėje ir pasiklausyti ramaus diktorės balso, pasakojančio apie mūsų gimtąją Saulės sistemą, kiekvieną jos planetą. Toli gražu ne visi spėjome sekti rodomas žvaigždes, bet vieną kitą Šiaurės pusrutulio žvaigždyną padedami vis tiek susiradome.

Paklaidžioję po visatą rūko palydėti sugrįžome mano pavargę, bet pilni įspūdžių.

Drąsučių mokyklos lietuvių kalbos mokytoja  Miglė Puzarienė