Balandžio 8 dieną Drąsučių mokykloje vyko paskaita tėvams ir mokytojams „Kur vaiko laimė ir sėkmė“. Lektorė Silvija Baranauskienė, Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė, tėvų forumo atstovė, priminė mums, suaugusiems, paprastas, bet kartais užmirštamas tiesas apie kelius, kuriais galime nuvesti savo vaikus į laimingą gyvenimą.
Kalbantis paaiškėjo, kad visų paskaitoje dalyvavusių žmonių požiūris į tai, ką laikyti laimingu žmogumi, sutampa. Klausytojai vardijo savybes, kurių norėtų savo vaikui, ir tas, kurių nenorėtų. O lektorė priminė, kad visų geriausias būdas įdiegti vaikui kurią nors savybę – pačiam ją turėti. Vaikai mėgdžioja savo tėvus ir jei tėvai darbštūs, atsakingi, turi valios užbaigti darbą iki galo, tai ir vaikai tokias savybes įgis. Tik laiko joms įgyti skirtingiems vaikams gali prireikti nevienodai.
Lektorė priminė ir dar vieną nesenstančią tiesą. Pasak jos, kad vaikas galėtų skristi, jam reikia dviejų sparnų – vaikas turi gauti maisto kūnui ir maisto sielai. Tarp šių dviejų polių turi būti išlaikyta pusiausvyra, kitaip jo skrydis nebus nei tiesus, nei sėkmingas. Tuos sparnus vaikui turi užauginti šeima, bet nemažą vaidmenį vaidina ir mokykla. Ponios Silvijos nuomone, vaikas – ne beždžionės palikuonis, o Dievo kūrinys, kuriame yra dalelė dieviškumo, todėl turime jį ir auginti kaip būtybę, turinčią dieviško prado.
Dalį paskaitos lektorė skyrė priminti dalykus, kurie vienija šeimą. Paprasti, kasdieniai veiksmai, žodžiai, kurių beskubėdami dažnai nepasakome, galėtų padėti pasijusti vieningiems, pajusti ryšį tarp šeimos narių. „Skaitykite kartu knygas, žiūrėkite ir aptarkite filmus, dovanokite staigmenas, kolekcionuokite saulėlydžius ir saulėtekius...“ Šie ir kiti jos pasiūlyti būdai beveik nieko nekainuoja, tačiau gali tapti pačiais gražiausiais vaikystės prisiminimais, kurie šildys vaiką ir po daugelio metų.
Nors paskaitoje tarsi neišgirdome nieko stulbinančio ir naujo, tos amžinosios tiesos, kurias paskendę buityje buvome primiršę, sušvito naujomis spalvomis, privertė susimąstyti. Dėkui lektorei už išjudintas mintis, paskatinimą susirūpinti savo vaikų laime.
Miglė Puzarienė
Drąsučių mokyklos mokytoja