Šiaulių r. Drąsučių mokyklos mokiniai šiemet Kovo 11-ąją paminėjo pasiskirstę į dvi dalis. Vieni išvyko į Vilnių, kiti švęsti liko mokykloje.
Išvykusieji pirmiausia apsilankė Nacionalinėje dailės galerijoje. Čia ne tik apžiūrėjome parodas, bet ir dalyvavome akcijoje „Lietuvai ir man“. Kiekvienas atvežėme po apyrankę ir padovanojome Lietuvai: užrišome ją ant specialiai šiai akcijai sukurtos Gediminaičių stulpų konstrukcijos.
Vėliau mokiniai pasinaudoję galimybe nemokamai apsilankyti įvairiuose muziejuose patraukė į Valdovų rūmus ir Nacionalinį Lietuvos muziejų. Visi susidomėję klausėsi gidų pasakojamos Lietuvos istorijos.
Mažieji ekskursijos dalyviai nepatingėjo užlipti į Gedimino pilies bokštą. Čia apžiūrėjo ekspozicijas ir pasigrožėjo Vilniaus panorama.
Išvykos metu sostinėje kaip tik šurmuliavo Kaziuko mugė. Tad daugelis mokinių kartu su mokytojomis apsilankė ir joje. Dalis tik džiaugėsi amatininkų darbais, kiti pirko lauktuvių namiškiams, ar išsirinko dovanėlę sau.
Drąsutiškiai namo iškeliavo nors ir jausdamiesi pavargę, bet labai laimingi, kad galėjo taip netradiciškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės 25-metį.
Mokykloje likusieji Lietuvos laisvę paminėjo renginiu „Noriu laivę švęsti“. Renginio pradžioje giedojome Lietuvos himną. Po to istorijos mokytojas A. Ščipokas pakvietė visus į protų kovas. Teko prisiminti įvairius senosios ir dabartinės Lietuvos istorijos faktus, žymius asmenis. Daugelis klausimų buvo pateikti „gudriai“, norint į juos atsakyti reikėjo tas gudrybes perprasti. Turbūt visi atpažino Lietuvos respublikos prezidentę iš vaikystės nuotraukos, bet ne visos komandos gebėjo įvardinti, kuri Lietuvių pora buvo pirmieji, vieninteliai ir paskutinieji Lietuvoje. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad laimėjo „Mėlynoji“ komanda, kurios dauguma narių buvo dešimtokai.
Per antrą pamoką muzikos mokytoja pasiūlė padainuoti plačiai žinomų dainų apie Lietuvą. Pradžioje kiek nedrąsiai, paraginami, bet paskui visai smagiai įsidainavę mokiniai ir mokytojai traukė dainas, primenančias Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikotarpį, dabartines dainas, žadinančias meilę Lietuvai, tautinį sąmoningumą.
Trečioji pamoka buvo skirta piešimui. Mokiniai į komandas burtų keliu pasidaliję gavo po vieną Lietuvos pavadinimo raidę ir puošė ją kaip sugebėdami gražiau. Vieni piešė naudodami grafikos techniką, kiti klijavo iškarpas iš žurnalų, dar kiti spalvino, darė aplikaciją. Kai darbas buvo baigtas, nusifotografavome su Lietuvos pavadinimu, sudėtu iš mūsų pačių išdailintų raidžių.
Ketvirta pamoka buvo skirta parodyti, ar stiprūs Lietuvos gynėjai esame. Vyko sporto varžybos, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atgavimo 25-mečiui. Berniukai dalyvavo atsispaudimų varžybose, kėlė štangą, susižavėjusiai publikai rodė gimnastikos pratimus. Didelė mokinių dalis sudalyvavo šaškių varžybose. Jas laimėjo dešimtoke laiminta Daujotaitė ir devintokas Martynas Januškas.
Išsiskirstėme pakilios nuotaikos, reikia tikėtis dar labiau mylėdami savo Tėvynę.
Lietuvių kalbos mokytoja Miglė Puzarienė