Konferencija Drąsučių mokykloje



Atsižvelgdami į šių mokslo metų prioritetą skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą, Drąsučių mokyklos mokytojai organizavo rajoninę mokytojų metodinę – praktinę konferenciją „Efektyvūs tėvų, mokinių ir mokytojų bendravimo ir bendradarbiavimo metodai ir būdai kaimo mokykloje“. Konferencijoje dalyvavo svečiai: Šiaulių rajono švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Elena Leparskienė, Gilvyčių mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Irena Slavinskienė, Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytojos Jolanta Kazlauskaitė ir Danguolė Petrulienė, Kuršėnų Pavenčių mokyklos mokytojos Aušra Nemunaitė, Dalia Jokubauskienė, Raudėnų mokyklos-daugiafunkcinio centro mokytoja Regina Skudrickienė.

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui atliekanti direktoriaus funkcijas Liuda Bakanauskienė dalyviams pristatė mokyklą, ugdymo prioritetus, neformalųjį ugdymą, mokiniui ir tėvams siūlomą pagalbą siekiant kuo geresnių mokymosi rezultatų.
Stasio Anglickio mokyklos mokytoja metodininkė Danguolė Petrulienė pasidžiaugė, kad pavyko sukurti iniciatyvių klasės tėvų branduolį. Mokytoja daug dėmesio skiria tėvų susirinkimams, stengiasi sukurti jaukią atmosferą. Jos nuomone labai svarbu ne tik tai, kad tėvai bendrauja su mokytoja, bet ir užmegzti ryšiai tarp pačių tėvelių. Susibūrusios į komandą mamos siūlo pagalbą mokytojai, veda pamokas, padeda pasiruošti šventėms.

Drąsučių mokyklos vyresnioji mokytoja Sigita Puzinienė pasidalijo savo, kaip klasės auklėtojos, patirtimi. Mokytoja rūpinasi ne tik pateikti tėvams operatyvią informaciją, bet ir padėti kiekvienam klasės vaikui pasijusti svarbiam, reikalingam. Konkrečiai veiklai savanorių klasės auklėtoja ieško siūlydama atlygį – socialinės veiklos valandą, „gerųjų“ drausminimo taškų, kurie anuliuoja gautas nuobaudas.

Gilvyčių mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Irena Slavinskienė aptarė problemas, pasitaikančias bendraujant su tėvais. Viena jų – ne visi tėveliai prisijungia prie elektroninio dienyno. Mokyklos mokytojos tėvus į renginį kviečia asmeniškai, siunčia pakvietimus ir rezultatas akivaizdus – renginiuose dalyvauja apie 60% tėvelių.

Vilija Mikučauskienė, vyresnioji Drąsučių mokyklos mokytoja, kelintus metus sėkmingai skatina mokinius bendradarbiauti pamokose. Savanoriškumu paremta mokinukų pagalba vieni kitiems, padeda geriau išmokti naują medžiagą ne tik tam, kuriam padedama, bet ir „mokytojui“ – pasak mokslininkų, įsimename apie 90% iš to, ko mokome kitą.

Drąsučių mokyklos specialioji pedagogė, logopedė metodininkė Idilija Labenskienė yra mokyklos tarybos pirmininkė. Pranešėja pasakojo, kaip telkia tėvus bendrauti su mokytojais neformalioje aplinkoje. Jos nuomone kartu išvažiuojant į ekskursijas ar teatrą, gerėja tėvelių požiūris į mokytojus ir mokyklą. Mokytoja siūlo organizuoti teminius renginius, išvykas, projektus, šventes kartu su mokinių tėvais.

Istorijos mokytojos metodininkės Dalios Jokubauskienės nuomone, kad bendradarbiavimas būtų sklandus, mokinių tėvus ir mokytojus turi sieti tie patys tikslai, bendras darbas, tarpusavio parama. Pagrindinis šios veiklos variklis – klasės auklėtojas. Mokytoja pasiūlė visą eilę veiklos rūšių, į kurias galėtų įsijungti mokinių tėveliai, pvz. galėtų pavaduoti į seminarą išvykusi mokytoją.
Jolanta Kazlauskaitė, Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytoja metodininkė, papasakojo, kaip sėkmingai organizuoja paskaitas tėveliams. Šie noriai ateina, džiaugiasi gavę naujos, aktualios informacijos. Ypač paskaitos naudingos šeimoms, susiduriančioms su vaikų auklėjimo problemomis. Jolanta Kazlauskaitė pastebėjo, kad šiuolaikinėje visuomenėje, o kartu ir mokykloje, trūksta jausmų, kasdienio bendravimo. Pradinukų mokytojai kartais tenka atlikti ir mamos funkcijas – išklausyti kasdienius vaiko rūpestėlius, nuoskaudas.
Vyresnioji fizikos mokytoja Aušra Nemunaitė iš Pavenčių mokyklos dalijosi gausia integruotų pamokų vedimo patirtimi. Jos nuomone fiziką galima integruoti su kiekvienu mokomuoju dalyku. Mokytoja aptarė keletą sėkmingų pamokų, pasiūlė konkrečių integruotų pamokų temų, dosniai dalijosi patarimais.

Drąsučių mokyklos dailės mokytoja Modesta Purienė kalbėjo apie kūrybinį bendradarbiavimą, kuris pirmiausia ateina iš šeimos. Mokytoja parodė originalių mokinių darbelių nuotraukų, džiaugėsi, kad kartu dirbdami, padėdami vienas kitam vaikai kūrybine veikla nuoširdžiai susidomėjo. Mokytojos nuomone, dailininkas slypi kiekviename žmoguje, tik reikia padėti jį išlaisvinti.

Liuda Bakanauskienė, Drąsučių mokyklos vyresnioji rusų kalbos mokytoja, papasakojo apie šiuolaikinius rusų kalbos mokymo ypatumus. Atsižvelgdama į individualius mokinių sugebėjimus, ji parenka tokius darbo metodus, kurie padėtų kuo geriau išmokti kalbą. Mokytojai labai svarbi mokinių nuomonė apie pamoką. Patikusius, pasiteisinusius metodus stengiasi panaudoti ir kitais mokslo metais.

Apibendrindami renginį mokyklos ir rajono mokytojai džiaugėsi pasidaliję patirtimi, išgirdę idėjų, kurias galės pritaikyti kasdienėje veikloje.

  • konferencija
  • konferencija1
  • konferencija2
  • konferencija3
  • konferencija4
  • konferencija5
  • konferencija6
  • konferencija7
  • konferencija8

Miglė Puzarienė
Drąsučių mokykla

 

Kontaktai

Šiaulių r. Drąsučių mokykla
Melioratorių g. 17, Drąsučiai
Kuršėnų kaimiškoji sen.
LT-81106 Šiaulių r.
Kodas 190059565
Tel. (8 41) 37 62 24, (8 62) 09 11 64
E. paštas  Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Svetainę sukūrė ir administruoja informacinių technologijų
mokytoja Audronė Sirvydienė

 

JoomShaper