Sveikatingumo pertraukų savaitei pasibaigus...

Rugsėjis – toks mėnuo, kai mokiniai turi vėl išmokti ramiai sėdėti per pamokas, kai grįžę iš mokyklos lakstymą kieme turi iškeisti į namų darbų ruošą ir knygų skaitymą... Galimybių pajudėti vis mažiau... Bet judėjimas žmogui būtinas!

Siekiant pabrėžti judėjimo svarbą žmogaus sveikatai Šiaulių r. Drąsučių mokykloje buvo organizuota „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Mokiniai buvo skatinami atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, mokomi  laisvalaikį leisti aktyviai, atsipalaiduoti po protinio darbo.  Mokytojai visą savaitę pertraukų metu užrakindavo klasių duris, atidarydavo langus, kad išvėdintų patalpas. Buvo stengiamasi koridoriuose nebėgioti, pabūti tyliai, bendrauti gestais.

Kiekvieną dieną po dviejų pamokų visi 5–10 klasių mokiniai, klasių auklėtojai, mokytojai susirinkdavo mokyklos stadione ir dalyvaudavo įvairiuose užsiėmimuose. Pirmadienį atlikome žvalinančią mankštelę.  Antradienį mokėmės kvėpavimo pratimų. Trečiadienį mūsų laukė joga, bandėme suvokti tylos galią. Ketvirtadienį  atlikome gimnastikos pratimus. O penktadienį per klasės valandėlę mokėmės įvairių pratimų nugarai.

Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“  baigėsi sporto švente „Judėk ir būsi sveikas“. Mokiniai pasiskirstę į komandas dalyvavo virvės traukimo, tinklinio, futbolo varžybose. Berniukai rungėsi prisitraukimų prie skersinio, rankų lenkimo,  svarsčių kilnojimo rungtyse. Merginos save išbandė darydamos atsispaudimus nuo suolelio. Į visas veiklas aktyviai įsitraukė ir mokytojai.

Šventės dalyvius pradžiugino džiugino aštuntos klasės mokinių K. Ružino ir Ž. Ozolo pasirodymas ant skersinio.

Aktyviausi ir šauniausi šventės dalyviai buvo apdovanoti diplomais, o visi kiti džiaugėsi galimybe pabūti gryname ore, pajudėti, pabendrauti.

• 1 Small
  • 2 Small