Drąsučių mokyklos mokiniai rudenėjančiose Kamanose

Vykdydami Šiaulių r. savivaldybės finansuojamą sveikatinimo projektą „Žalias“ ir sveikas šešiolika Drąsučių mokyklos mokinių ir mokytojos Idilija Labenskienė bei Kristina Andriulevičienė patraukė į Kamanų rezervatą. Kelionės rytas buvo apsiniaukęs, neatrodė daug žadantis, tačiau buvo visiškai priešingai.

Kol lankėmės rezervato direkcijos pastate, įkurtame šiuolaikiškame Lankytojų centre, purškiantis lietus mums buvo nebaisus, nes po rezervatą keliavome virtualiai žiūrėdami G. Aleknos sukurtą filmą „Kamanų rezervatas“. Lankytojų centre mokiniai ir mokytojos taip pat apžiūrėjo gamtinę ekspoziciją. Mokiniams buvo smagiausia, kad čia į viską buvo galima ne tik žiūrėti, bet ir paliesti, pauostyti, išgirsti. Ypač daug emocijų visiems sukėlė daiktai, kuriuos reikėjo liesti nematant.

Palikus Lankytojų centrą, lietaus kaip nebūta. Diena rami, šilta. Tad lydimi vyr. ekologės Almos Mineikytės patraukėme į pelkes. Tiesa, prieš įžengdami į rezervato teritoriją, pirmiausia dar turėjome įveikti 30 metrų apžvalgos bokštą. Nors lipant aukštyn ne vienam drebėjo kojos ir ne vienas buvo linkęs pasiduoti ir pasilikti apačioje, visgi visi užlipusieji džiaugėsi nugalėję aukščio baimę, nes atsivėręs vaizdas buvo nuostabus – prieš akis plytėjo didžiuliai rudeniškai pasipuošę miškai.

Į mažai pažįstamą pelkių pasaulį ėjome specialiai įrengtu mokomuoju taku, kuris veda pro pievos, miško, pelkės ekosistemas. Eidami klausėmės ekologės pasakojimų, gėrėjomės visiškai žmogaus nepaliesta gamta. Savotiškai žaviai atrodė išvirtęs apsamanojęs medis, daugybė grybų, bebrų namai, pamatėme net vabzdžiaėdę saulašarę.

Belieka tikėtis, kad ši išvyka prisidėjo prie gailestingumo ir jautrumo jausmo kiekvienam gyvam padarui ugdymo, kad mokiniai pajuto gamtos ir žmogaus ryšį, suprato, jog tausodami ir globodami gamtą, padedame sau ir aplinkiniams. Tikimės, kad ši išvyka dar kartą leido suprasti, kad buvimas gamtoje, grynas oras stiprina tiek dvasinę, tiek fizinę žmogaus sveikatą.

• IMG_4259 Small
  • IMG_4429 Small