KURTUVĖNŲ REGIONINIAME PARKE

Kai ruduo lepina saulėtomis dienomis, negalima tuo nepasinaudoti. Vieną tokią dieną septyniolika Šiaulių rajono mokyklos mokinių, mokyklos direktorė Danutė Petkienė, logopedė Idilija Labenskienė ir mokytoja Kristina Andriulevičienė patraukė į Kurtuvėnų regioninį parką. Kelionė suplanuota vykdant Šiaulių rajono savivaldybės finansuojamą sveikatinimo projektą „Žalias“ ir sveikas.

Išvykos tikslai buvo mokyti vaikus saugoti mus supančią aplinką, pasirinkti gamtai nekenksmingą ir sveiką gyvenimo būdą, pažinti kultūrinį paveldą.

Vos nuvykusius į Kurtuvėnų dvaro sodybą mus pasitiko reindžerė Inga Adomėlytė. Visi kartu pirmiausia patraukėme prie Ventos–Dubysos perkaso. Čia pasiklausėme reindžerės pasakojamos perkaso istorijos. Tada pajudėjome Girnikų kalno link. Nors iš pirmo žvilgsnio kalnas pasirodė visai neaukštas, bet norint įkopti į jį prireikė nemažai jėgų. Užtat užlipus pasidarė visai neaišku, ar sunku kvėpuoti dėl nuovargio, ar kvapą užgniaužė atsivėrę nuostabūs vaizdai.

Aplankėme ir didžiausius Lietuvoje pagal užimamą plotą Svilės šaltinius, vaikščiojome po Kurtuvėnų dvaro parką, pabuvojome dvaro svirne ir galiausiai patraukėme į žirgyną. Smagu buvo žiūrėti į besišypsančius vaikus. Vien vaikščiojimas po žirgyną visiems sukėlė nemažai emocijų, o kai prisilietėme prie žirgo, kai pabandėme pajodinėti, džiaugsmo visų akyse nebuvo įmanoma nepastebėti.

Tikimės, kad draugystė su gyvūnais, gamta, švaria ekologiška aplinka skleidžia gražiausias mūsų mokinių savybes: skatina jaustis atsakingais, būti kantriais, skatina smalsumą ir domėjimąsi ekologinėmis idėjomis.

• IMG_5177 Small
  • IMG_5231 Small