Tarptautinė Tolerancijos diena

Lapkričio 14 dieną priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną, kuri visame pasaulyje yra minima nuo 1995 metų. Tolerantiškumas ir jo pamokos yra labai svarbios šiandieninėje mūsų visuomenėje, kur yra pilna smurto, patyčių, nepagarbos, nelygybės.

Šiais metais pradinukai atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje sukurti TOLERANCIJOS KNYGĄ. Knyga yra nepaprastas daiktas, kurioje galima rasti visko: išminties, įvairiausių istorijų, pasakų ir tikrų dalykų. Knygos mus moko, pataria, priverčia susimąstyti ir, kaip teigė vienas iš Europos intelektualų, „perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą“. Su mokiniais aptarėme žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, paieškojome kasdienių gyvenimo situacijų iš mokyklos ar vietos bendruomenės gyvenimo. Žiūrėjome ir aptarėme filmukus tolerancijos tema. Vyko akcijos „Apsikabink draugą“,  „Įsijunk gerą nuotaiką“. Paprašėme tėvelius parašyti apie toleranciją savo mintis, kurias per  renginį mokiniai surašė į mažas knygeles, papuošė piešiniais. Aplankiusius pirmo aukšto koridorių pasitiks kolektyvinis visų mokinių darbas „Tolerancija pasauliui“. Lapkričio 17–21 d. mokytojos stebės, kaip ugdytiniai mokysis tolerancijos, ir paskelbs Tolerantišką klasę.

• IMG_0002 Small
  • IMG_0009 Small