Žalioji diena

Drąsučių mokykloje vyko projekto „Žalias“ ir sveikas baigiamasis renginys „Žalioji diena“. Siekta paskatinti mokinius ne tik pamąstyti apie sveiką gyvenseną, sveikesnius maisto produktus, dažnai vartojamų maisto produktų žalą organizmui, bet ir žmogaus poveikį gyvenamajai aplinkai, jo daromą žalą; būdus, padedančius taupyti pasaulio išteklius.

Susirinkę dviejuose mokyklos kabinetuose pagal amžiaus tarpsnius mokiniai žiūrėjo filmus. Mažesnieji - režisieriaus Patrick Rouxel filmą „Žalias“ – vieno Indonezijos orangutango, kurio namus – mišką – iškirto ir savo reikmėms sunaudojo žmonės, istoriją. Vyresniems buvo pasiūlyta pažiūrėti Nacionalinės geografijos filmą „Planeta be žmonių“.

Po filmų mokiniai rinkosi į salę, „Žaliąją laboratoriją“, atliko bandymus ir vertino dažnai vartojamus maisto produktus – „Cocacolą“ – labai neprastą rūdžių ir kalkių valiklį – bei guminukus, kuriais, pasirodo, galima suklijuoti kaip stipriais klijais. Bandėme pakartoti internete matytą bandymą išspraginti kukurūzus mobiliaisiais telefonais, bet bandymas nepavyko.
Įgiję žinių apie neigiamą poveikį žmogui ir jo aplinkai, visi susispietė „Žaliosiose virtuvėlėse“, kur ruošė sveikus ir maistingus patiekalus. Penktokai vėrė vaisių vėrinėlius, šeštokai tarkavo salotas, septintokai ruošė saldžias morkas vietoje įprastų desertų, aštuntokai gamino jogurtines vaisių salotas, dešimtokai – „Sveikuolių salotas“. Nepabūgę nei sniego, nei vėsaus oro, devintokai lauke ant laužo virė daržovių troškinį.

Pagaminę patiekalus, visi susirinko mokyklos salėje, ragavo, dalijosi receptais, smaližiavo... Džiaugiamės, kad pavyko sudominti vaikus ne tik saldumynais, bet ir daržovėmis, kad daržovių salotas,tarkuotas morkas su trupučiu cukraus ar jogurtines vaisių salotas jie valgė pasigardžiuodami ne prasčiau už sausainius ar saldainius. Ką jau kalbėti apie šiltą, ant laužo virtą ir dūmais kvepiantį devintokų daržovių troškinį.

Už skanius, sveikus paruoštus patiekalus kiekviena klasė gavo po Žaliąją nominaciją. Renginys buvo įdomus ir prasmingas.

• 2 Small
  • IMG_6371 Small