Renginys vaikams „Vaikų Velykėlės“, skirtas Etnografinių regionų metams pažymėti

Nors sunkiai iš žiemos snaudulio keliasi žolytė, augalėliai, medžių šakų pumpurėliai, gėlytės, bet vis tiek džiaugiamės, kad su pavasariu pas mus atkeliavo labai graži, nuotaikinga, pilna džiugesio ir linksmybių šventė vaikų Velykėlės – Atvelykis. Ši šventė simbolizuoja augmenijos prisikėlimą, gyvybės, gamtos atgimimą, tai didžiausia pavasario šventė. Juk visi laukiame pavasario, saulės, vyturio giesmės ir pirmosios žibutės. Sveikiname visus susirinkusius į renginį „Vaikų Velykėlės‘ - visus susirinkusius nuotaikingai pasveikino Velykė ( Drąsučių filialo renginių organizatorė Eugenija Jurkienė) ir šventiškai nusiteikęs velykinis zuikutis ( Kuršėnų lopšelio-darželio auklėtinė Gintarė Žulytė).

Gražiame renginyje, kuris buvo skirtas Etnografinių regionų metams pažymėti dalyvavo Drąsučių mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupė, pradinių klasių mokiniai, mokytojos ir svečiai. Drąsučių bibliotekos bibliotekininkė Asta Urbelienė suruošė velykinių knygų parodą. Kiekviena klasė deklamavo gražiausius eilėraščius apie pavasarį, margučius, Šv. Velykas. Buvo žaidžiami įvairiausi žaidimai, sakomos oracijos, menamos mįslės, mokiniai buvo supažindinti su patarlėmis, palyginimais, posakiais ir Velykų papročiais. Mokytojoms taip pat teko nelengva užduotis, reikėjo pasakyti greitakalbę „Bėgo kiškutis pro spragutę prie pakratų“. Kiekviena klasė palaikė savo mokytoją, buvo smagu matyti kaip vaikai padeda mokytojoms. Renginį vainikavo lietuvių liaudies žaidimas „Graži mūsų šeimynėlė“.
Su atbundančiu pavasariu, sugrįžtančiais paukščiais tegul į Jūsų namus ateina švelnus saulės spindulys, pirmųjų pavasarinių gėlių kvapas, o kartu su numargintais margučiais stiprybė, meilė ir džiaugsmas.

Inga Jonuškienė