Pasitinkant vasarą

Pasitikdami vasarą pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis lankėsi Naisiuose.

Visos ekskursijos metu mus lydėjo gidė. Pažintinį žygį po Naisius pradėjome nuo vienintelio Lietuvoje Baltų dievų muziejaus kuris išsidėstęs beveik visoje kaimo teritorijoje. Muziejų puošia Saulės ir Ugnies aikštės, Alkos kalnas, daugiau kaip 50 didelių ąžuolinių dievų skulptūrų. Eidami link Alkos kalno aplankėme unikalų šalyje vienintelį Inkilų muziejų po atviru dangumi, kuris buvo įkurtas bendradarbiaujant kartu su Lietuvos ornitologų draugija. Labiausiai vaikai įsiminė boružių inkilą. Netoliese įsikūręs ir genofondinis Baltų žolynų muziejus. Gėlynas suformuotas pagal prieverpstės formą. Muziejus sudarytas iš trijų dalių, jose pasodintos sakralinės, buitinės bei kultūrinės augalų veislės. O pasiekus Alkos kalną atsivėrė nepakartojamas vaizdas. Apsilankėme ir šalia dvaro įsikūrusiame Žemaitukų žirgyne. Vaikų akys žibėjo pamačius gražuolius žirgus. Tuo mūsų kelionė nesibaigė, spėjome aplankyti ir Kryžių kalną.

Esame labai dėkingi „Naisių vasaros“ projektų mecenatui, sumanytojui Ramūnui Karbauskiui ir Drąsučių bendruomenės pirmininkei Skaidrei Atstopienei už pagalbą organizuojant išvyką.