Tarptautinis projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2015“

Tamsiausiu ir niūriausiu rudens metu mokyklos bibliotekininkė Laima Jucaitė pakvietė 3, 4 klasių moksleivius dalyvauti tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurį inicijuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Tradiciškai savaitę pradėjome „Šviesos ir žodžio švente“, simbolizuojančia trumpėjančią dieną ir ilgėjančią naktį, kurios metu uždegėme žvakes ir skaitėme ištrauką iš Norvegijos rašytojos Marios Parr knygos „Vaflinė širdelė“.

Bibliotekininkei šventę vesti padėjo ketvirtokė Erika Bikauskaitė. Erikai pakvietus,  direktorės pavaduotoja ugdymui atliekanti direktoriaus funkcijas Liuda Bakanauskienė uždegė simbolinę žvakę ir paskelbė projekto pradžią. O tada visi dalyviai iš mažų žvakučių įžiebė žodį „Draugystė“, taip įprasmindami projekto temą - „Draugystė Šiaurės šalyse“. Negana to, vaikai supažindino su savo draugais-žaisliukais, kuriuos  atsinešė iš namų ir įkurdino juos draugiškame žaislų kiemelyje.

Projekto vadoveiLaimai Jucaiteipapasakojus apie projekto tikslus, šventės prasmę, priminus Šiaurės šalis, pristačius knygą ir jos autorę, prasidėjo teksto skaitymas. Skaitė pradinių klasių mokytojos Ilona Glodenienė, Dalė Gedmontienė ir bibliotekininkė Laima Jucaitė.Vėliau - trumpas knygosaptarimas. Na, o kitomis dienomis projekto dalyviai  turėjo ir rimtų, ir linksmų darbų. Vieni apibūdino švedų  dailininkės Saros Lundberg specialiai projektui sukurtą plakatą „Draugystė Šiaurės šalyse“, kiti pristatė savo skaitytas knygas apie draugystę, piešė piešinius, dar kiti – darbavosi linksmojoje vaflių kepyklėlėje „Prie bibliotekos“, kur kepė vaflines širdeles ir vėliau vaišino visus dalyvius. Po projekto apibendrinimo kiekvienas  išėjo nešinas gražiu, specialiai projektui sukurtu ir išleistu atviruku ( už juos ir plakatus dėkojame  Šiaurės šalių ministrų tarybos biurui Lietuvoje), aktyviausieji apdovanoti padėkomis ir prizais.

• P1010192
  • P1010197
  • P1010199
  • P1010204
  • P1010216
  • P1010237
  • P1010240

Projektas baigėsi. Lauksime kito rudens.

Mokyklos bibliotekininkė Laima Jucaitė