Drąsučių mokyklos mokiniai lankėsi Šiaulių universitete

Šešiolika Šiaulių raj. Drąsučių mokyklos mokinių ir juos lydėjusi mokytoja Kristina Andriulevičienė džiaugiasi galėję apsilankyti Šiaulių universiteto organizuotose atvirų durų savaitės „Atrask savo karjerą“ veiklose.

Pirmiausia mokiniai turėjo galimybę susipažinti su itin modernia Šiaulių universiteto biblioteka. Čia jie sužinojo, kur saugomos knygos, kaip jos pasiekia skaitytojus, lankėsi įvairiuose bibliotekos skyriuose, matė, kaip kompiuterio pagalba kuriama muzika, apžiūrinėjo koridoriuose eksponuojamas parodas. Daugelis neliko abejingi didžiausiai Lietuvos knygai „Aukuras Salduvei“, kurią taip pat pamatė Šiaulių universiteto bibliotekos fojė. Visus itin sužavėjo bibliotekos pastate esantis Centų kambarys.

Iš bibliotekos visi patraukė į Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultetą. Čia mokiniai buvo supažindinti su kineziterapijos ir visuomenės sveikatos ugdymo mokymo programomis. Mokiniai ne tik klausėsi teorijos, bet daug ką išbandė praktiškai. Kai kurie turėjo galimybę dalyvauti raumenų grupių diagnostikoje įranga „Back-Check“. Kitiems buvo įvertintas reakcijos greitis.

Gimnastikos salėje kineziterapijos studentės parodė mokiniams keletą fizinių pratimų. Ne tik parodė, bet ir privertė visus pajudėti. Universitetiniame sveikatinimo ir konsultavimo paslaugų centre buvo pristatytos sveikatinimo paslaugos. Vėliau mokiniai turėjo galimybę pasimatuoti kraujo spaudimą, rankų jėgą, sužinoti savo kūno masės indeksą, pajusti masažo malonumą.

Tikimės, kad Šiaulių universiteto atvirų durų savaitės „Atrask savo karjerą“ dalyviai namo grįžo ne tik patenkinti išvyka, bet ir susimąstę apie savo ateitį, studijų galimybes, gal net labiau motyvuoti mokytis.

K. Andriulevičienė