Vaikai ir internetas

Vasario 9 dieną daugelyje pasaulio šalių minima Saugesnio interneto diena. Projekto „Saugesnis internetas“ komanda Lietuvoje pakvietė dalyvauti Saugesnio interneto savaitėje, organizuojat įvairias veiklas. Tuo tikslu mūsų mokyklos bibliotekininkė Laima Jucaitė vedė pamokas 2, 3, 4 klasių mokiniams „Vaikai ir internetas“.

Nepailstanti visų bibliotekos renginių dalyvė, bibliotekos gyventoja knygiukė Smalsiukė „pasitiko“ visus su dienos šūkiu „Aš už geresnį internetą“. Iš pradžių išsiaiškinta, kas yra internetas, ką vaikai veikia jame, įvardinti interneto privalumai. O tada atėjo eilė pakalbėti ir apie internete slypinčius pavojus ir grėsmes. Bibliotekininkė pasakojo vaikams apie galimą interneto žalą sveikatai, priklausomybę, jei be saiko leidžiame laiką prie kompiuterio, apie virusus, galinčius sutrikdyti kompiuterio darbą, apie grėsmę privatumui, patikimų slaptažodžių susikūrimą, apgaules tykančias internete, patyčias, smurtą, netinkamo turinio tinklapius bei socialinių tinklų pinkles. Pasakojimą pagyvino animaciniai siužetai, filmukai „Priklausomybė nuo interneto“, „Bendravimo internetu grėsmės“, „Apgaulingi laiškai“ ir kt. Bibliotekininkė informavo, kur reikėtų kreiptis pagalbos, kokiu telefono numeriu skambinti, patyrus patyčias ar smurtą internete, susidūrus su kitokiomis blogybėmis. Mokiniai klausėsi susidomėję, diskutavo, pateikė konkrečių pavyzdžių iš savo dar nedidelės patirties.

• 20160208_100829
  • P1010315
  • P1010321
  • P1010326

Visą savaitę moksleiviai kviečiami ateiti į biblioteką atlikti įdomių, nenuobodžių saugesnio interneto testų.

Bibliotekininkė Laima Jucaitė