SU LIETUVA ŠIRDYJE

Kartu su pavasario dvelksmu, tradiciškai penktų ir dešimtų klasių moksleiviai, kukliai, tačiau prasmingai pamini valstybės gimtadienius. Kovo vienuoliktosios išvakarėse, mokiniai ir mokytojai kūrybiškai paminėjo Lietuvos valstybei ir mums, piliečiams svarbias datas. Kad reikia mokėti valstybės  himną mokiniams teko sugiedoti "Tautiškos giesmės" keletą posmelių ir gyvai. Kad reikalingos istorijos, politikos, literatūros, geografijos žinios ir matematiniai gebėjimai, teko patirti dalyvaujant žinių ringe "Dvidešimt šešeri mūsų laisvės žingsniai".
Mokiniai susėdo į septynias, mišrias komandas,  bei pasiruošė įveikti trisdešimt penkias užduotis. Šiame "ringe" svarbiausia ne jėga, o žinios ir mąstymas.Komandoms teko prisiminti ne tik karalius ir prezidentus, bet ir jų sutuoktines, atpažinti trispalvę Evereste, apskaičiuoti svarbias datas ar įterpti reikalingą lietuvišką  žodį. Na o jeigu  atmintis "užstrigo", dalyviai galėjo prašyti pagalbos savo klasės auklėtojos, tačiau tik viena komanda pasinaudojo šia galimybe: dalyviai siekė garbės ir pasitikėjimo savimi. Paskutine užduotimi mokiniai savo pamąstymais  atsakė  į klausimą "Kaip tapti savo šalyje laimingesniems?" Atjauta, pagalba, bendruomeniškumas. Tokį receptą surašė dalyviai.

Protų ringe pelnytai i ir garbingai  laimėjo "Bangos " ir "Mėlynoji " komandos. Agnė, Reda, Justas, Andrėja, Airidas, Rokas buvo aktyviausi žaidėjai.

Po intelektinės kovos, gerų emocijų proveržiu tapo karaoke konkursas "Lietuviškų dainų Top dešimtukas." Kartu  su M.Mikutavičiumi, Stano, ir kitais atlikėjais drąsutiškiai dainavo  ir išsirinko gražiausią lietuvišką laisvės dainą.

Tuo pačiu metu pilietiški mokyklos mokiniai dalyvavo respublikos mąstu vykusioje pilietinėje akcijoje  "Gyvasis tautos žiedas". Drauge   su savo jaunomis auklėtojomis, rankose su trispalvėmis ir gėlių žiedais, sutūpę ar atsistoję, pasipuošę jaunatviškomis šypsenomis, "pražydo" drąsutiškių žiedas. Gal  tik žiedelis. Nuoširdus. Laisvas. Tikrai su Lietuva širdyje. Koordinatorė Živilė taip pat savo atsakyme pasidžiaugė nuotraukose įamžinta ateities Lietuva. Pagarba savo gimtinei, savo šaliai, savo valstybei prasideda. Nuo mažų darbelių, tačiau kuriančių didžiulį pilietinį, patriotinį gėrį, tampančiu mūsų valstybės pamatu. Ir  Lietuvoje gyvensime laimingesni. Manau, kad ir mokyklos mokiniai drauge  su mokytojais,protu ir širdimi, kuria ateities Lietuvą.

Mokytojas Arvydas Ščipokas.