MIŠKININKŲ BŪRELIS LANKĖSI ŠIAULIŲ MIŠKŲ URĖDIJOS MEDELYNE

Po truputį vėsta orai, tačiau medžiai dar neskuba nusidažyti rudeninėmis spalvomis... Dar visur pilna gyvybės, judesio... Nesnaudžia ir Drąsučių mokyklos miškininkų būrelis. 15 būrelio narių lydimi vadovės Rasmos Turauskienės ir mokytojos Kristinos Andriulevičienės patraukė į Šiaulių miškų urėdijos medelyną, esantį Vainagių kaime.

Atvykusius mokinius pasitiko medelyno darbuotoja. Pirmiausia vaikams buvo parodytas filmukas apie Vainagių girininkiją. Vėliau juos supažindino su medelyno sodinimui ir priežiūrai reikalinga technika, sodinukų saugojimo šaldomaisiais sandėliais. Galiausiai visi iškeliavo į didžiulius medelyno plotus. Mokiniams buvo ne tik smalsu pamatyti mažus medelių sodinukus, bet ir spėlioti, kokie tai medeliai, per kiek laiko tokie daigeliai užauga. Įdomu buvo išgirsti ir apie sodinukų priežiūrą, laistymą, ravėjimą, apie tai, kaip renkamos medžių sėklos.

Išvyka į medelyną buvo ne tik naudinga, informatyvi, bet ir puiki pramoga. Jaunieji Drąsučių mokyklos miškininkai pasinaudojo proga ir aplankė Vainagių piliakalnį bei Pustlaukio duobę. Visi puikiai nusiteikę, susižavėję Kurtuvėnų regioninio parko gamta, pasižadėjo čia sugrįžti pavasarį, kai Vainagių girininkijos pušyne pražįsta rododendrai.

K. Andriulevičienė