Tarptautinė Saugesnio interneto diena mokykloje

Šiais metais Tarptautinė Saugesnio interneto diena visoje Europoje buvo minima vasario 5 d. Dienos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“. Saugesnio interneto dienos tikslas – kurti ne tik saugesnį, bet ir geresnį internetą, kuriame kiekvienas žmogus turi teisę atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai naudoti technologijas, skatinti vaikus ir jaunimą, jų tėvus ir globėjus, mokytojus, pedagogus ir socialinius darbuotojus, pramonės atstovus, sprendimus priimančius asmenis ir politikus įnešti savo indėlį kuriant geresnį internetą.

Asociacija „Langas į ateitį“, bendradarbiaudama su Lietuvos Saugesnio interneto centru, kvietė 1-4 klasių mokinius dalyvauti lipdinių konkurse „Draugiškas internetas“. Konkurso objektas – lipdinys (sniegas, molis, plastilinas), kuris asocijuotųsi su draugišku internetu.

Mūsų mokyklos 2–4 klasių mokiniai, paraginti savo mokytojų, noriai sudalyvavo konkurse. Jų darbeliai – lipdiniai iš plastilino, kurie buvo nufotografuoti. Nuotraukos išsiųstos į Lietuvos saugesnio interneto centrą.

• Aist Savickait
  • Andrja Sivakova
  • Austja Kritopaityt
  • Eimantas Turskis1
  • Irn Pauktelyt1
  • Karolina alyt
  • Matas Povilaviius
  • Rosvaldas Jokubauskas1

5–10 klasių mokiniai žiūrėjo įvairius filmukus (patyčios, nuotraukos internete, pagarbus elgesys internete ir pan). Pamokų metu vyko pokalbiai, diskusijos. Mokiniai atlikinėjo testus, kad sužinotų ar yra saugūs internete. Įsivertino savo žinias.

Pertraukų metu mokiniai stende galėjo gauti įvairios informacijos „Saugesnio interneto“ tema.

IT mokytoja Audronė Sirvydienė